Duży potencjał domów modułowych

Budownictwo modułowe cieszy się dużym zainteresowaniem, nie tylko w segmencie budownictwa komercyjnego. To nowatorskie rozwiązanie technologiczne zdobywa coraz więcej zwolenników wśród inwestorów działających na rynku mieszkaniowym, a także wśród prywatnych użytkowników. Nie bez powodu decydują się oni na budowę domów w technologii modułowej, będącej alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Jakie są wobec tego zalety domów modułowych?

Oszczędność czasu

Niewątpliwym atutem budownictwa modułowego staje się stosunkowo krótki czas realizacji inwestycji. Wzniesienie domu całorocznego w tradycyjnej technologii, mimo innowacyjnych rozwiązań w budownictwie, wiąże się z dość długim czasem budowy. Trwa on, w zależności od wielkości oraz poziomu skomplikowania projektu, od roku wzwyż. Realizacja takiego projektu w technologii modułowej pozwala na znaczne skrócenie czasu budowy. Zamyka się on bowiem w okresie trzech miesięcy. W przypadku domów letniskowych jest to kwestia zaledwie kilku dni.

Mniejszy koszt

Wykorzystanie gotowych konstrukcji modułowych pozwala nie tylko na zaoszczędzenie czasu, ale także pieniędzy. Całkowity koszt realizacji inwestycji zależny jest od wielu czynników, takich jak wielkość projektu, czy też rodzaj zastosowanych materiałów. Istotnym aspektem staje się tutaj także technologia wznoszenia obiektu. Domy modułowe stwarzają znacznie większe możliwości redukcji kosztów, w porównaniu do tradycyjnych metod budowy. 

Komfort budowy

Szybkość idzie w parze z wygodą. Możliwość montażu gotowych segmentów budynku wpływa nie tylko na tempo postępu budowy. Pozwala również na znaczne ograniczenie zakresu prac wykonywanych na placu budowy. Proste konstrukcje domów modułowych pozwalają na łatwe dokonywanie niezbędnych modyfikacji. Inwestor bądź sam użytkownik w każdej chwili może zwiększyć powierzchnię użytkową obiektu, w zależności od aktualnych potrzeb. W takim przypadku do konstrukcji domu zostaje dodany kolejny segment. Łatwość modyfikacji pozwala także na wykorzystanie naturalnego ukształtowania terenu, które nie staje się żadną przeszkodą w realizacji inwestycji, a wręcz może stać się jej zaletą. Technologia zastosowana w budownictwie modułowym pozwala na wznoszenie domów bez względu na porę roku, nawet w warunkach zimowych, co w przypadku tradycyjnego budownictwa może stanowić pewne ograniczenie.

Indywidualny charakter

Zarówno elewacje domów modułowych, jak i ich wnętrza mogą zostać dowolnie zaaranżowane. Charakter oraz wygląd pomieszczeń można kształtować indywidualnie, zgodnie z gustem oraz wrażliwością estetyczną użytkownika. Nie istnieją tutaj również żadne ograniczenia w zakresie zastosowania rozwiązań mających wpływ na funkcjonalność czy też ergonomię obiektu.

Łatwość przemieszczania

Cechą wyróżniającą domy modułowe na tle obiektów wznoszonych innymi metodami jest mobilność. Konstrukcja domu modułowego łatwo i stosunkowo szybko może zostać przetransportowana w dowolne miejsce. Ma to kluczowe znaczenie dla użytkowników, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania i nie chcą wiązać się inwestycją mieszkaniową z jednym miejscem na wiele lat. Mieszkając w domu wykonanym techniką modułową, podczas przeprowadzki zmianie ulega tylko otoczenie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *