Rodzaje inwestycji w nieruchomości

Aktualnie nie można mówić o kryzysie na rynku inwestycji w nieruchomości. Branża nieruchomości prężnie się rozwija i stwarza coraz lepsze możliwości inwestorom oraz konsumentom. Obecnie zdecydowana większość nieruchomości jest już sprzedana zanim zakończy się ich budowa, co świadczy o bardzo dużym popycie na mieszkania i zainteresowaniu inwestorów.

W jaki sposób można zarabiać na nieruchomościach?

Sposobów na zarabianie na nieruchomościach jest kilka. Obecnie inwestycje w nieruchomości uważane są za najpewniejszą formę inwestycji, gwarantującą stabilne zyski. W jaki sposób można to osiągnąć? Wystarczy wybrać którąś z poniższych metod inwestycji w nieruchomości:

  • Mieszkania pod wynajem – forma inwestycji w nieruchomości uważana za najbezpieczniejszy sposób lokowania kapitału. Obecnie rentowność inwestycji w dużych miastach sięga rocznie 4-5 procent, w mniejszych jest to wartość rzędu 2,5 – 4 procent. Popyt na mieszkania nie maleje i ceny najmu będą rosły, co sprawia, że inwestycje w mieszkania pod wynajem staną się jeszcze bardziej zyskowną formą inwestycji.
  • Mieszkania do remontu – tzw. flipy. Jest to metoda inwestycji polegająca na kupowaniu mieszkań o niewielkiej wartości/poniżej ceny rynkowej i szybkiej ich sprzedaży po to, aby kapitał był w ciągłym obiegu i pracował dla inwestora. Zwykle są to lokale do mniejszego lub większego remontu, wskazanymi są jak najbardziej także wprowadzanie ulepszeń i usprawnień, co także podniesie wartość takiego mieszkania. Inwestorzy kupujący mieszkania do remontu, po zmodernizowaniu ich lub zwykłym odświeżeniu, sprzedają je za cenę wyższą od ceny kupna, powiększonej o koszty prac remontowych i modernizacyjnych z założeniem osiągnięcia zadowalającego zysku. Na tzw. Flipach można zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych w bardzo krótkim czasie!
  • Inwestycje w biura pod wynajem – obserwując wzrost liczby budynków o przeznaczeniu stricte pod lokale użytkowe można domyślić się, że wzrasta popyt na nieruchomości tego typu. Coraz więcej firm zarówno krajowych, jak i zagranicznych rozbudowuje swoje oddziały, tworząc filie w coraz to większej ilości lokalizacji. W tym przypadku zakup biurowca nie jest jedynym rozwiązaniem, znacznie tańszym, a z takim samym potencjałem inwestycyjnym  jest zakup dużego mieszkania, czy piętra w budynku oraz przerobienie go na biuro.
  • Inwestycje w hotele lub condohotele – ludzie jeżdżą w delegacje, podróżują, chcą zwiedzać, odpoczywać i poznawać nowe miejsca. Z reguły najwygodniejszą opcją dla nich jest zakwaterowanie w hotelu, pensjonacie lub innym ośrodku turystycznym. Hotele i condohotele dają możliwość odpoczynku we wspaniałym miejscu, zakwaterowania w pięknym, eleganckim apartamencie, co ma ogromne wzięcie, w szczególności wśród osób jeżdżących w delegacje i biznesmenów. Tego typu inwestycje mają ogromny plus, jakim jest to, że nie trzeba kupować całego budynku, czy nawet pietra – wystarczy jedno mieszkanie, które zlokalizowane w atrakcyjnym miejscu może przynieść ogromne zyski z wynajmu. Na rynku działają również firmy, które zajmują się poszukiwaniem lokatorów do tego typu lokali, co zapewnia ich właścicielom stały dochód, bez konieczności martwienia się o brak lokatorów.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *